stat4u
niedziela, 27 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

piątek, 27 września 2013

 

 

 

Sprzedam suknię ślubną typu "princessa", z 2-metrowym trenem, bogato zdobioną, niezniszczoną, używaną tylko raz.

 


poniedziałek, 16 września 2013

 

 

 

 

 

Poszukuję mężczyzny, na którego będzie pasował ten pantofelek.

Chętnych do przymiarki zapraszam do kontaktu.

Więcej informacji już wkrótce.

 

 

niedziela, 27 stycznia 2013

 

 

Kupię podróżny, ocieplany transporter dla małego dinozaura (70x50x20), w którym będzie mógł wstać, obrócić się i położyć, i który zapewni mu swobodną cyrkulację powietrza, a jednocześnie będzie na tyle szczelny, że zwierzę nie wydostanie się na zewnątrz, nawet jeśli będzie usiłowało to zrobić.

 

środa, 07 listopada 2012

 

 

Dziś po południu siedząc w metrze wymieniałam się smsami ze swoimi koleżankami na temat wyjścia na miasto w najbliższą sobotę: "tylko samotne samice", "musimy w końcu poznać jakieś świeże mięso", "nie wiem jak ja to robię, ale ciągle ląduję wśród starego", "opracuj strategię i terminy", "musimy ich zmylić"...


A potem sobie pomyślałam, że nadszedł już przecież czas słoty i gradobicia i i tak bardzo mi się już nie chce wychodzić z domu i polować na świeże mięso...


Co więcej, bardzo dużo czasu spędzam teraz na wsi z Dzidkiem i Fifi, obiektywnie rzecz ujmując szanse na poznanie "świeżego mięsa" są więc w moim przypadku znikome.


W związku z tym przygotowałam taki oto kwestionariusz, skierowany do męskiej części moich czytelników:

 

1. Czy na chwilę obecną jesteś osobą czynną zawodowo?

2. Czy odciąłeś pępowinę od swojej matki?

3. Czy umiesz i czy lubisz gotować (szczególnie interesuje mnie tutaj kuchnia włoska)?

4. Czy lubisz to, czym się zajmujesz i czy jesteś w tym dobry?

5. Czy kiedy się nudzisz potrafisz sam znaleźć sobie jakieś zajęcie?

6. Czy boisz się kobiet z iphonem?

7. Czy jesteś uczulony na kota?

8. Czy masz bogatą wyobraźnię?

9. Czy lubisz się przytulać?

i najważniejsze:

 

10. Czy ja Ci się podobam?

 

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do przedstawienia swojej oferty na psotnywiatr@gmail.com .


Gwoli ścisłości i żeby uniknąć nieporozumień dodam jeszcze, że wszyscy fajni faceci czytający tego bloga należą w pierwszej kolejności do mnie, ale być może uda się obdzielić jeszcze inne czytelniczki, przy czym tuż po mnie pierwszeństwo należy do najaktywniejszych komentatorek.


 

piątek, 06 lipca 2012

 

 

 

W mieszkaniu nade mną mieszka filigranowa kobieta w wieku ok. 55 lat. Mieszka samotnie, jednak z góry często dochodzą mnie dziwne odgłosy: ciężkie stąpanie, wręcz dudnienie.


Potrzebuję dwóch albo trzech silnych mężczyzn, którzy pomogą mi odbić uwięzionego w tym mieszkaniu słonia.

 

 

wtorek, 10 stycznia 2012

 

 

Potrzebuję opiekunki/opiekuna dla mojego kota w dniach 12-19 stycznia.

Najlepiej kogoś o bogatym życiu wewnętrznym.

 


wtorek, 20 grudnia 2011

 

 

Potrzebuję czcionki, która najlepiej odda moją osobowość, a jednocześnie jej nie przyćmi.

 

 

niedziela, 16 października 2011

 

 

 Wróżę z kota

 

 

 

 

 

 

 

Każdy nowo poznany przeze mnie mężczyzna prędzej czy później poznaje również mojego kota. I ja i on (kot) bardzo to przeżywamy, gdyż nigdy nie jesteśmy pewni do końca, jak ów mężczyzna zareaguje. Bo mimo, iż kotek stanowi bardzo wąski wycinek naszej wspólnej rzeczywistości, doświadczenie uczy, że jakiekolwiek niesnaski i animozje między nimi, mogą bardzo negatywnie rzutować na pomyślność całej naszej przyszłej relacji. 

 

 

Zdecydowanie najgorszy typ stanowią ci, którzy uparcie utrzymują, iż Dzidosław pozostaje w sprzeczności z naturalnym porządkiem rzeczy ("contra naturam"),  bo "prawdziwy kot  w 90% składa się z wody i biega".


Próby namówienia ich np. na wspólne wakacje z kotkiem z reguły kończą się krzykiem, płaczem i wzajemnymi oskarżeniami nierzadko zakrawającymi na agresję słowną: np. "Jesteś kosmitką", co przy całej dyskusyjności tego stanowiska, dodatkowo potwierdza, iż mężczyznę takiego charakteryzuje:

 

 

- stereotypowe myślenie

- niski poziom empatii

- nieumiejętność przezwyciężenia nieprzychylnej wymowy fizycznych faktów

- słabo rozwinięta wewnętrzna anima

 

 

Z kolei po drugiej stronie bieguna znajdują się ci, których nie dziwi nic. Dostrzegają szeroką perspektywę i myślą holistycznie- kotek jest w tym przypadku elementem większej całości, nieodrodną częścią mnie samej.

 

 

Są też i tacy, którzy przez pewien czas nie zajmują jednolitego stanowiska, podchodzą do tej kwestii z dużą dozą nieśmiałości i jeśli tylko mogą, unikają tego tematu. Potrzeba zrozumienia tego, co dzieje się wokół zostaje w tym przypadku zwyciężona przez okoliczności i inne potrzeby.

 

 

Gdyby ktoś chciał skorzystać z usług moich i Dzidosława, wszelkie informacje dotyczące logistyki, naszej dyspozycyjności i formy płatności przedstawię w emailu.

 

 

 


p.s. istnieje również możliwość wróżenia przez Skype

 

 

 

sobota, 30 lipca 2011

 

Ogłoszenie drobne


 

Pilnie poszukuję opiekunki (z Warszawy lub okolic) dla mojego kota na okres 2 ostatnich tygodni sierpnia.


 

Dzidosław to blisko 2-letni, dropiato-kremowy kot rasy europejskiej.

 

Jednak już na wstępie pragnę zaznaczyć, iż mimo, że posiada on cztery łapy, oczy jak dwa szafiry i cały jest kosmaty, jego podobieństwo do zwykłego kota jest czysto przypadkowe.


Wprost przeciwnie, mimo iż zachował bardzo dużo ze swojej pierwotnej natury, wykazuje zaskakująco dużo cech czysto ludzkich (rozmyśla, kombinuje, wścieka się, planuje, obraża się na amen).

 

 

Dzidosław to zdeklarowany domator. Uwielbia stać w oknie i godzinami wpatrywać się w krawędź świata, oddając się przy tym głębokim rozmyślaniom na temat swojego miejsca w schemacie rzeczy.


Niewzruszony niczym marmurowy posąg sprawia wrażenie bardzo tajemnicznego i niedostępnego, co oczywiście jest mylące i pozostaje jedynie kwestią zdobycia jego zaufania.


Jak to zrobić?


Mój kot wprost uwielbia, kiedy się z nim rozmawia. I choć rozumie każde moje słowo, używanie pompatycznego języka bogatego w porównania i kwieciste metafory na tym etapie nie jest jeszcze wskazane.

 

 

W żadnym wypadku nie życzę sobie, aby podczas mojej nieobecności mój kotek był indoktrynowany jakimikolwiek szemranymi teoriami (o pochodzeniu człowieka, kosmosu, wielokosmosu) czy choćby tak niewinnymi na pozór stwierdzeniami jak np. "wszyscy mężczyźni są Kłamliwymi Wieprzami ".

 

 

Dzidosław posiada wysoce rozwinięty zmysł estetyczny, nie sposób nie zauważyć jego zamiłowania do luksusu i pięknych miejsc.


Dzikie wrzosowiska, eukaliptusowy zagajnik czy choćby kępa palm daktylowych to jego wymarzony habitat, a np. przedzieranie się przez jeżyny uważa już za zbyt provincée.

 


Nigdy i pod żadnym pozorem, nie należy używać przy nim następujących słów i zwrotów:


"drewniany", "sztuczny" oraz "opalany drewnem piec".

 


 

 

 

 

 

 

 
1 , 2